TU I TERAZ, W SERCU

Ego

Początkowo może tak być.
Tak być, nie-być. Przez całe życie wiedziałeś kim jesteś, jaki jesteś, a tu się nagle okazuje że to iluzja, fałsz, nieprawdka. I co masz zrobić? Żyć dalej i być kimś, kim nie jesteś?
Ale jak to, przecież czuję, że się topię, przestaję BYĆ!
Wydaje Ci się, że to wszystko jest takie bolesne, ta cała prawda. Bo pokazuje, że wszystko co robisz, nie ma sensu. Kazde twoje dzialanie jest przesiąkniete fałszem. Jasne, możesz się wycofać, spróbować zapomnieć, ale ten płomień będzie się już palił zawsze. Możesz go zalewać alkoholem, zapychać jedzeniem, zaćpiewać na śmierć dragami, udawać, że wszystko jest w porządku. Jest to wygodne i proste. Złudnie.
Kiedy wejdziesz na drogę swojej PRAWDY, stopi się plastik – to co jest sztuczne. Jest to proces długotrwały i bolesny, bo od dziecka byłeś oblewany plastikiem, i tych warstw jest dużo.
Ale po czasie, zobaczysz, że jesteś całkowicie w środku. Że jesteś szczęśliwy jak dziecko. I nic Ci nie jest potrzebne. Wszystko co masz, to miłe dodatki, ale nie są one niezbędne. Wystarczy Ci miłość w środku, którą będziesz rozprzestrzeniał na zewnątrz. 💜💜💜


.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *