KSIĄŻKI, TU I TERAZ

Jestem szczęśliwym singlem

„Wiedziałam, że muszę zostać w nieszczęśliwym związku i wiedziałam, że nie mam dokąd odejść. Wiedziałam, że jest mi źle z nim, ale byłoby mi jeszcze gorzej bez niego. Nie było więc wyjścia. Pozostawało więzienie.
Więzienie w moim własnym sercu pod wielkim głazem, który zwisał z jego krawędzi tak groźnie, że pewnego dnia mógł spaść, pociągnąć za sobą lawinę i zgnieść po drodze wszystko, łącznie ze mną i z całym moim życiem.
Czy wiesz jak to boli?
Pewnie wiesz.
Jesteś jak dzikie zwierzę przykute do łańcucha i chociaż marzysz o wolności, to wiesz, że jeśli tylko zrobisz kilka kroków za daleko, łańcuch szarpnie cię za gardło i zatrzyma. I choć będziesz płakać, błagać Boga o pomoc i skarżyć się na swój los, nic się nigdy nie zmieni. Dlatego że tak już musi być.
Czy myślisz, że to jest miłość?

W tej książce opowiem ci co odkryłam i zrozumiałam o miłości, związkach, emocjonalnym uzależnieniu, odzyskaniu wolności i szczęściu. I o tym, że znalazłam szczęśliwą miłość dokładnie wtedy, kiedy przestałam jej szukać.”

Beata Pawlikowska

Od najmłodszych lat wpajano nam , że będziemy szczęśliwi tylko będąc z kimś. Nauczono nas takiego sposobu myślenia i przekonania, że tylko druga osoba da nam szczęście i miłość.<br> Dlaczego więc będąc w związku z kimś kogo kochamy coś zaczyna się psuć? Dlaczego często na początku związku czujemy motyle w brzuchu, a po jakimś czasie kulę u nogi? Bo wchodzimy w życie z bagażem oczekiwań, zrzucamy go na barki drugiej osoby a kiedy ona nie może go unieść jesteśmy rozczarowani, smutni, źli. Ale czy tak musi być?<br> Beata Pawlikowska w swojej książce ?Jestem szczęśliwym singlem? opisuje jak ?opróżniła ? swój bagaż z oczekiwań a napełniła go uczuciami, uczuciami do siebie samej. Nikt nie pokocha nas bardziej niż my sami i dopiero kochając siebie i akceptując bezwarunkowo możemy pokochać drugiego człowieka ? a ten człowiek nas.<br> Beata Pawlikowska daje nam wiele wskazówek jak zmienić złe nawyki myślowe i przyzwyczajenia, jak umieć się cieszyć i jak być szczęśliwym człowiekiem.<br> Polecam gorąco tę książkę każdemu!<br> Bardzo przyjemnie i szybko się czyta.

źródło; O czym szumią kartki

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *