TU I TERAZ, W SERCU

Lekcje…

Czasem życie zamyka drzwi, bo czas ruszyć tyłek.

To dobrze, bo często nie zaczynamy się poruszać, dopóki okoliczności nas do tego nie zmuszą. Gdy przychodzi ciężki czas, przypomnij sobie, że nie ma bezcelowego bólu. Ruszaj się OD tego, co sprawia ci ból, ale nigdy nie zapominaj lekcji, jaką on niesie. To, że walczysz, nie oznacza, że odnosisz porażkę. Każdy wielki sukces wymaga godnej walki. Pozostań cierpliwy i pewny siebie. Wszystko się ułoży – może nie w mgnieniu oka, ale się ułoży. Pamiętaj, że są dwa rodzaje bólu: ból, który sprawia ból oraz ból, który cię zmienia. Zamiast stawiać opór bólowi, pozwól mu sobie pomóc. 


Zawsze, gdy pada deszcz, wiemy, że się skończy. Za każdym razem, gdy boli – rana się w końcu zagoi. Każdy nowy dzień przypomina, że po ciemności przychodzi światło, tym niemniej zapominamy o tym i wydaje nam się, że noc będzie trwała wiecznie. Nic nie trwa wiecznie. TO TEŻ MINIE.

Jeśli teraz jest ci dobrze – rozkoszuj się tym, bo to nie będzie trwało w nieskończoność. Jeśli jest ci źle – to też minie. To, że życie w danym momencie jest trudne nie oznacza, że nie możesz się z tego śmiać. Jeśli cokolwiek cię niepokoi, nie znaczy, że nie masz prawa się uśmiechnąć. Każda chwila darowuje ci nowy początek i nowe zakończenie. Co sekundę otrzymujesz drugą szansę. Po prostu zechciej ją wykorzystać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *