AJURWEDA, AJURWEDA W PRAKTYCE

Misja Ajurweda

Rozpocznij swoją przygodę z ajurwedą!

Może myślisz, że to zbyt egzotyczne? Albo że pachnie znachorstwem i zabobonem? Nic bardziej mylnego – ajurweda to wiedza medyczna uznawana przez Światową Organizację Zdrowia i praktykowana przez wielu lekarzy alopatii – medycyny zachodniej. Ajurweda bazuje na doświadczeniu i znajomości ludzkiego organizmu i psychiki.

Ajurweda leczy holistycznie, wskazuje drogę do lepszej jakości życia i ogólnego dobrostanu.

Starożytna indyjska „wiedza o życiu”, czyli ajurweda jest czymś więcej niż po prostu medycyną empiryczną, opartą na wynikach wielowiekowych badań i doświadczeń. Ajurweda jest filozofią życia zakładającą, że to, jak żyjemy, czym się odżywiamy i jaki jest nasz stosunek do otaczającej rzeczywistości, ma ogromny wpływ na naszą kondycję, zarówno fizyczną, jak i psychiczną oraz duchową.

Według ajurwedy wszystko, co istnieje jest unikalną kombinacją pięciu elementów, przez co każda rzecz i każda żywa istota posiada inną formę i inne cechy. Życie to nieustająca wymiana energii pomiędzy istotami a otaczającym je światem. Zdrowie to harmonia żywiołów, harmonia pomiędzy ciałem i psychiką, harmonia pomiędzy jednostką a światem.

 

Przez rok starałam się zgłębiać tajniki. Mam już malutka wiedzę…

i postanowiłam się z Wami moja przygodą z ajurweda dzielić:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *