NA ZDROWIE, WAŻNE DLA ZDROWIA

Na czym polega stawianie baniek medycznych?

Bańki medyczne znane były już przez starożytnych mędrców chińskiej medycyny. W chińskiej medycynie, stawianie baniek nosiło nazwę „hijamah”.

Stawianie baniek, polega na odpowiednim podgrzaniu od środka za pomocą ognia. Wraz ze wzrostem temperatury wewnątrz bańki powstaje ciśnienie.

Obecnie technologia rozwinęła się tak daleko, że do ich stawiania nie potrzebujemy ognia. Z baniek wysysa się powietrze za pomocą specjalnej pompki. Bez względu na metodę i technologię stosowaną przy stawianiu baniek, najważniejsze jest osiągnięcie zamierzonych efektów.
Stawianie baniek to doskonały sposób na wyeliminowanie szkodliwych toksyn z organizmu.

Stawiając bańki medyczne nasza skóra w łatwy sposób jest w stanie pozbyć się ich.oraz:

  • Redukują ból mięśni pleców i karku
  • Pomagają leczyć objawy choroby zwyrodnieniowej stawów
  • Leczą nadciśnienie
  • Redukują odczuwane nerwobóle
  • Stymulują system przemiany materii
  • Zmniejszają ból, który jest następstwem zwężenia tętnic
  • Pomagają utrzymać właściwy poziom cukru w przypadku osób chorych na cukrzycę typu 2
Liczne badania naukowe dowodzą, że stawianie baniek zmniejszają, a nawet likwidują wiele rodzajów bólu. W szybki i skuteczny sposób jesteśmy w stanie pozbyć się bolesnych dolegliwości o podłożu stanu zapalnego.
Stawianie baniek skutecznie likwiduje problemy trawienne. Wśród długiej listy dobroczynnych korzyści wynikających ze stawiania baniek medycznych uwzględniamy eliminację biegunek, zaparć, usuwanie wody z organizmu czy skuteczne leczenie zespołu jelita drażliwego.

Bańki i stawianie baniek, traktowane przez lata raczej z przymrużeniem oka, znów wracają do łask.

Lecznicze właściwości baniek odkryto na Dalekim Wschodzie, gdzie od tysiącleci są lekiem, który działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo, a także wzmacnia, odtruwa, uspokaja.

Nie bez powodu – pomagają bowiem wyleczyć zapalenie oskrzeli, zapalenie płuc, infekcje górnych dróg oddechowych, reumatyzm, osłabienie układu odpornościowego. Postawienie baniek łagodzi napięcia i stresy, poprawia też krążenie, dzięki czemu czujemy się pełni energii i rześcy.

– Stawianie baniek pozwala nawet uniknąć antybiotyków, np. w nawracających infekcjach górnych dróg oddechowych.

Tajemnica działania baniek

Są trzy rodzaje baniek. Obojętnie jakiego użyjemy, chodzi o to, by w środku, po przyłożeniu do ciała, wytworzyła się próżnia. Dzięki temu bańka przysysa się do skóry.

  • bańki szklane klasyczne do stawiania na gorąco – przysysają się do ciała, gdy palący się wewnątrz spirytus zużyje tlen – ich działanie jest najsilniejsze
  • bańki szklane do stawiania bez użycia ognia – mają wentyl, którym odsysa się powietrze za pomocą specjalnej pompki – są najbezpieczniejsze
  • bańki gumowe – podciśnienie powstaje, gdy rozpręża się ściśnięta guma

Stworzone w bańce podciśnienie powoduje, że z małych naczyń krwionośnych zostają wyssane pewne ilości białych i czerwonych ciałek krwi. Po wynaczynieniu stają się one „ciałem obcym” i muszą być usunięte. – To mobilizuje organizm do walki z chorobą lub bólem

źródło Arkana Zdrowia, Poradnik zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *