NA ZDROWIE, WAŻNE DLA ZDROWIA

Olej rycynowy

Nasze babcie polecały olej rycynowy jako remedium na niemal każdy problem. Był on uważany za uniwersalne domowe lekarstwo. Dziś wciąż w powiązaniu z owym olejem wymieniane są liczne korzyści zdrowotne. Zanim jednak zagłębisz się w szczegóły, warto poznać jego pochodzenie.

Olej rycynowy wytłacza się z nasion rącznika pospolitego (Ricinus communis). Jest to olej roślinny, sama zaś roślina w naturze występuje w Afryce oraz Indiach. Olej rycynowy znany jest na świecie od wieków ze względu na swoje właściwości przeciwzapalne i przeciwbakteryjne. Jego medyczne i terapeutyczne właściwości czynią go popularnym w różnych branżach.

Olej rycynowy może być wykorzystany na wiele sposobów w pielęgnacji skóry, włosów oraz zdrowia. Jest również jedną z najszerzej stosowanych substancji: w rozmaitych kosmetykach, mydłach, tkaninach, olejkach do masażu oraz lekach.

Korzyści ze stosowania oleju rycynowego w życiu codziennym: Olej rycynowy jest jedną z naturalnych substancji, które leczą liczne choroby. Oto 16 wspaniałych zastosowań i korzyści, jakie może on nam dać w życiu codziennym.

Olej rycynowy w pielęgnacji skóry:

 

 1. Problemy skórne
 2. .Liszaj
 3. Zmarszczki i linie mimiczne
 4. Trądzik
 5. Nawilżanie
 6. Usuwanie blizn
 7. Rozstępy
 8. Działanie antybakteryjne
 9. Stymulacja porostu włosów:
 10. Pogrubianie brwi
 11. Leczenie infekcji skóry głowy
 12. Przyciemnianie włosów

Olej rycynowy dla zdrowia:

 

 1. Zaparcia
 2. Artretyzm i bóle stawów
 3. Zaburzenia pracy układu limfatycznego oraz wątroby
 4. Łagodne guzy powierzchniowe

Uwaga: Olej rycynowy wydatnie pomaga na problemy skórne, nie należy jednak stosować go w zbyt dużych dawkach na twarz. Jest to spowodowane jego silnym nasyceniem – zbyt duża ilość może zatykać pory, prowadząc do podrażnień skóry i wyprysków.

Porada: Kobiety w ciąży oraz karmiące, osoby chorujące na niedrożność jelit, a także na zapalenie wyrostka robaczkowego, nie powinny spożywać oleju rycynowego. Jeśli chcesz go użyć, skonsultuj się z lekarzem.

Opracowano na podstawie Skarbnica Natury

2 thoughts on “Olej rycynowy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *