KSIĄŻKI

Piąta umowa. Toltecka księga mądrości. Droga do świata prawdy harmonii i miłości

„Piąta umowa” jest dopełnieniem treści wydanego 12 lat temu bestsellera „Cztery Umowy”.

Don Miguel Ruiz przypomina owe cztery zasady, proste, ale głęboko przekształcające sposób myślenia o sobie i działania. W drugiej części, wraz z synem Don Jose Ruizem, prowadzą czytelnika na jeszcze głębszy poziom świadomości własnej mocy wewnętrznej.
 
„Piąta umowa” dotyczy postrzegania całości świata oczami prawdy. Dzięki praktykowaniu jej możemy kształtować swoje życie w prawdzie i brać za nie odpowiedzialność. Zmienia się nasz świat wewnętrzny a pod jego wpływem coraz szerzej świat wokół nas. W ten sposób autorzy zapraszają każdego z czytelników do budowania świata prawdy, harmonii i miłości.

Niezliczone tomy poświęcono już tematyce duchowego rozwoju i pracy nad samym sobą. Są wśród nich pozycje wybitne i takie, które lepiej omijać z daleka. Jednak prawdziwą perełką w tym wszystkim okazały się swojego czasu „Cztery umowy” autorstwa Don Miguela Ruiza. Książka zdobyła sobie uznanie i popularność na całym świecie. Przetłumaczono ją na ponad 30 języków, a w samych Stanach Zjednoczonych sprzedano ok 3,5 miliona egzemplarzy. Dlatego z ogromną przyjemnością przedstawiamy naszym Czytelnikom książkę, która jest dopełnieniem bestsellera sprzed kilkunastu lat.

Oto „Piąta umowa”, którą Don Miguel Ruiz napisał wraz z synem – Don Jose Ruizem. Książka podzielona jest na dwie części. W pierwszej mamy okazję przypomnieć sobie poprzednie, cztery zasady (umowy), które Ruiz zaczerpnął z filozofii starożytnych Tolteków. „Szanuj swoje słowo!” „Nie bierz niczego do siebie!” „Nie zakładaj niczego z góry!” „Rób wszystko najlepiej, jak potrafisz!” Te cztery proste, wydawałoby się, zasady mogą w myśl indiańskich wierzeń i przekonań radykalnie odmienić życie człowieka. Miguel Ruiz zafascynowany był nimi do tego stopnia, że to właśnie im poświęcił „Cztery umowy” – swe, zdaniem wielu, najdonioślejsze dzieło. Teraz przypomina je Czytelnikom, by od nich przejść do umowy piątej.

I to właśnie piątej umowie poświęcona jest druga część niniejszej książki, napisana wraz ze wspomnianym wcześniej synem. Jest to przejście na jeszcze głębszy poziom samopoznania. Piąta umowa dotyczy postrzegania całości świata oczami prawdy. Jeżeli zawrzemy ją sami ze sobą, będziemy mogli kształtować swoje życie w sposób zgodny z prawdą, a tym samym w pełni brać za nie odpowiedzialność. W ten sposób zmieni się postrzeganie własnego świata wewnętrznego i (pod jego wpływem) również otaczającej nas rzeczywistości. W ten sposób Don Miguel wraz z synem uczą nas kształtowania swojego życia w prawdzie, harmonii i miłości.

„Piąta umowa” także nawiązuje do mądrości starożytnych Tolteków. I nie jest to zresztą pierwsza ani ostatnia książka Don Miguela Ruiza napisana pod wpływem mądrości dawnych mieszkańców Meksyku. Ma on także w swym dorobku literackim takie pozycje jak: „Ścieżka miłości” czy „Pięć poziomów przywiązania”. Jego książki zdobyły sobie i nadal zdobywają ogromne rzesze zwolenników, co sprawia, że jest on uznawany za jeden z najbardziej wpływowych współczesnych autorytetów w zakresie duchowości i pracy nad samym sobą. Jego zainteresowanie starożytnymi filozofiami, wierzeniami oraz szeroko pojmowanym neoszamanizmem sprawia, że często porównuje się go do Ruiza Carlosa Castanedy, z którego doświadczeń i przemyśleń czerpie z resztą Miguel Ruiz całymi garściami. Przyznać należy, że wychodzi mu to jedynie na plus.

źródło Tania ksiązka

2 thoughts on “Piąta umowa. Toltecka księga mądrości. Droga do świata prawdy harmonii i miłości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *