PODRÓŻE

Pienińska Droga – Szczawnica

Łatwa trasa chodnikiem i asfaltową ścieżką wzdłuż Dunajca, po stronie słowackiej drogi bite i żwirkowe. Doskonała dla wózków, niepełnosprawnych i rowerzystów. Niestety w sezonie i w weekendy może być tu dość tłoczno.

Do atrakcji trasy można zaliczyć możliwość obserwacji spływów tratwami po Dunajcu oraz przeprawy przez Dunajec do szlaku na Sokolicę.

Dla najmłodszych ciekawym przeżyciem może być przekroczenie granicy – na wszelki wypadek należy pamiętać o zabraniu dowodów osobistych lub paszportów.

Kolejna atrakcja to Pawilon PPN – możemy obejrzeć ciekawą ekspozycję, skorzystać z WC, odpocząć na ławeczce przy grocie.

Ledwo znaleziony parking.

A to juz promenada przy Grajcarku.

I znowu szlak

Promenada przy Grajcarku

Szlak na Czerwony Klasztor

Jedzonko w restauracji Koci Zamek

 

Ze Szczawnicą związana jest legenda o Zbóju Pipikasie, który mieszkał w „Kocim Zamku” i tutaj ukrywał zrabowane skarby. Po wielu latach „Koci Zamek”. położony ok. 1 km od wjazdu do Szczawnicy przy ulicy Głównej, powrócił ponownie do dawnej świetności.

Starannie odrestaurowany przez obecnego właściciela, z zachowaniem dawnego wyglądu, służy obecnie wszystkim mieszkańcom i przebywającym w Szczawnicy kuracjuszom i turystom. „Koci Zamek” zaskakuje niekonwencjonalnymi rozwiązaniami architektonicznymi wszystkich gości z kraju i zagranicy, nie wyłączając architektów i inżynierów budownictwa.

W podziemiach „Kociego Zamku” urządzono restaurację, gdzie w miłej atmosferze można zasmakować doskonałej kuchni regionalnej, polskiej i europejskiej. Kamienny wystrój lokalu, surowy a zarazem „przytulny”, wystrój kawiarni i dwóch przyległych tarasów z licznymi źródełkami, wodnymi kaskadami  zadziwia wszystkich gości przekraczających progi naszego lokalu.  Romantyczna kolacja przy blasku świec, w atmosferze intymności na długo pozostaną w pamięci gości tutaj przybyłych.

 

Źródlo; Restauracja Koci Zamek, Trasa dla Bobasa

2 thoughts on “Pienińska Droga – Szczawnica

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *