PODRÓŻE

Pijalnia artystyczna-Piwniczna

Budynek pijalni jest ładnie położony na skarpie nad Popradem, trochę na uboczu Piwnicznej, tuż za parkiem nazywanym zdrojowym, choć sam Piwniczna raczej uzdrowiska nie przypomina. Niemniej „Pijalnia Artystyczna” może być dobrym początkiem czegoś nowego

Jak na pijalnię przystało, jest to pomieszczenie obszerne, wysokie, w centrum goście trafiają na stanowisko z cieknącą cały czas wodą leczniczą; można pić do woli, jeśli tylko ma się jakieś naczynie, w przeciwnym wypadku trzeba kupić sobie plastikowy kubeczek. Zimą nie jest tu za ciepło, chyba że zajmie się stolik przy kominku (polecam). Pijalnia jest właściwie kawiarnią, ale są tu też różne przekąski, a poza tym zawsze jedna, czasem dwie zupy. No i najważniejsze – znakomita jagnięcina. Są to żeberka jagnięce podawane z dobrą kapustą i chlebem, a więc trochę przaśnie, ale mięso jest świetne, miękkie i soczyste, a poza tym tanie: 18 zł za porcję, która jest naprawdę spora. Zupy też bardzo dobre, polecam zwłaszcza krem z dyni, ostry, mocny, z bitą śmietaną i pestkami z dyni; gdy zimno na dworze, smakuje wyjątkowo.
Desery, moim zdaniem, najlepsze w okolicy. Mają nazwy odwołujące się do beskidzkich szczytów, wiele z nich jest podawanych z lodami, ale także z pysznymi owocami, np. prawdziwymi, gorącymi malinami, które nie tworzą, jak to czasem bywa, lepkiej brei. Przykład takiego deseru – Kiczora z dzwonkiem, czyli sernik z malinami. A dodatkowo naprawdę dobrą kawę oferują.


Dużo się tu dzieje, są wystawy.

Sama pijalnia jest mniejsza od zwyczajowych pijalni, ale bardzo elegancka, z kawiarenką, natomiast otoczenie zachęca. Zaraz za pijalnią fajny parczek z placem zabaw, a parę metrów dalej ciekawa rotundka. W pobliżu znajduje się także wejście do paraku krajobrazowego.

Pyszne przystawki regionalne.

I oczywiście woda!!! Za darmo i do woli:) Naturalna woda geomineralna „piwniczanki” .

menu

Przyjazne miejsce,czysto,mila obsługa. Ladny wystrój wnętrza. Polecam w sezonie wiosna lato.:}} Super

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *